Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


TanıtımTARİHÇE

1992 yılında Cumhuriyet Üniversitesine bağlı olarak kurulan Niksar Meslek Yüksekokulu aynı yıl Gaziosmanpaşa Üniversitesinin kurulması ile Üniversitemiz bünyesine bağlanmıştır.  Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü’nün, Üniversite bünyesinde Niksar Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulması, Niksar Meslek Yüksekokulunun adının Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmesi konusundaki teklifinin 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca 23.09.2010 tarihinde Yükseköğretim Genel Kurulunda kabulüyle Niksar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Yaklaşık 20 yıldır faaliyette olan Meslek Yüksekokulumuzda halen 7 bölümde 6 normal öğretim ve 2 ikinci öğretim programında eğitim-öğretime devam edilmektedir.

MİSYON

Bilimsel anlayış içinde, araştırıcı, üreten, uzmanlık alanlarıyla ilgili sorunlara çözümler bulabilen, evrensel bilim ve etik kurallara saygılı, genç ve dinamik meslek elemanları yetiştirmektir.

VİZYON

Uluslararası mesleki standartlara uygun, nitelikli, sektörün tercih ettiği meslek elemanları yetiştiren ve tercih edilen bir kurum olmaktır.

 


Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.