İNGİLTERE’DEKİ SOFRA, ÖZER, RESTORAN ZİNCİRLERİNİN SAHİBİ OLAN HÜSEYİN ÖZER, YÜKSEKOKULUMUZDA SEMİNER VERDİ

İNGİLTERE’DEKİ SOFRA, ÖZER, RESTORAN ZİNCİRLERİNİN SAHİBİ OLAN HÜSEYİN ÖZER, YÜKSEKOKULUMUZDA SEMİNER VERDİ

  •  22 Ekim 2019 Salı
  •  304 Görüntüleme
  •  Yazdır

Türk mutfağının uluslararası alandaki başarılı ismi, İngiltere’deki Sofra, Özer, restoran zincirlerinin sahibi olan, Hüseyin Özer, kariyer günleri kapsamında Yüksekokulumuzda  “Girişimcilik” konulu bir seminer verdi. Yüksekokul öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen seminere, Niksar Kaymakamımız Sn. İlhami Doğan, Niksar Uygulamaları Bilimler Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Ersin Irk, Niksar Teknik ve Sosyal Bilimler Yüksekokulları Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Akkın Semerci ve akademisyenlerimiz ile çalışanlarımız katılım gösterdi.

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde başlayan ve Londra’ya uzanan ilginç hayat hikâyesini öğrencilerle paylaşan Hüseyin Özer, seminerde zor geçen çocukluk yıllarını ve iş hayatında edindiği tecrübelerini anlattı. Türkiye ve İngiltere'deki yaşam öyküsünü, restorancılıktaki başarı hikâyesini ve iş adamı olarak yaşam tarzı ile hayat görüşünü öğrencilerimizle paylaşan Özer, uzunca bir süreden beri Dünyaya Türk kültürünü, Türk'ün cömertliğini, dürüstlüğünü, misafirperverliğini gösterdiğini ve Türk yemeklerini de en sağlıklı ve lezzetli şekliyle sunarak tanıtmaya çalıştığını vurguladı. Hüseyin Özer, yurt dışında Türk kültürü ve Türk insanlığının en çok zengin mutfağımız ve yemek kültürümüz aracılığı ile anlatabileceğini vurgulayarak işlettiği Türk restoranlarındaki yemek düzeni, edilen sohbetler ile temizlik anlayışına kadar birçok şeyin Türk kültürünü yansıttığını ifade etti. 

         Daha çok soru cevap şeklinde geçen seminerin sonunda, Yüksekokul akademisyenlerimizle birlikte Niksar’ın lezzetlerini tadan Özer, Niksar'ı ve Niksar Mutfağını çok beğendiğini ifade etti.

 

 

 
Çengelli Mahallesi Gazze Bulvarı No:20 60600 Niksar/TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.